Emca

L2 Shrine Staff
 • Content Count

  2139
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  140

Emca last won the day on July 12

Emca had the most liked content!

Community Reputation

300 Excellent

About Emca

 • Rank
  Valakas

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. I'm slowly working on it https://bitbucket.org/l2shrine/extender-h5/commits/ Those last optional custom changes are for a friend who helps me a lot
 2. Ahoj, koukala jsem na to a je to tak jak popisuješ, ale bug to podle všeho není. Až budu mít víc času, kouknu, jestli to v H5 nepředělali (pak by bylo možné, že to předělali už na Epilogu, pokud ne, tak to je určitě správně tak, jak to je)
 3. Emca

  In-game gamma

  Hi, did you run update after unchecking that option?
 4. Hi, we don't have the hardware anymore, also it was really really old and wasn't enough for running H5. On the other side, when our H5 is ready for some real testing, we'll probably rent some server.
 5. Here you can see TODO list https://bitbucket.org/l2shrine/extender-h5
 6. Emca

  Server moving

  Done and everything works
 7. Emca

  Stěhování serveru

  Hotovo a vše jede
 8. Emca

  Stěhování serveru

  Budeme stěhovat dnes
 9. Emca

  Server moving

  We'll move the server today.
 10. Emca

  Server moving

  If everything goes well, we'll move the server this weekend.
 11. Emca

  Stěhování serveru

  Vypadá to, že server budeme stěhovat tento víkend
 12. Emca

  Výpadek serveru

  Omlouváme se za včerejší a dnešní výpadek serveru. Byla to výjimečná událost, poté, co server přestěhujeme do novějšího datasálu (pravděpodobně tento víkend), nemělo by se to již stát.
 13. We apologize for yesterday's and today's server downtime. It was very exceptional and shouldn't happen anymore after we move the server to a newer dataroom (probably during this weekend).
 14. Ahoj, v dohledné době budeme stěhovat server do nového datasálu v rámci stejného datacentra. Stěhování bude provázet výpadek herního serveru i webu, pokud to dobře půjde, budou to přibližně dvě hodiny. Bohužel zatím nevím, kdy přesně se stěhování uskuteční, budu se snažit vás včas informovat.
 15. Emca

  Server moving

  Hi everyone, in few days we’ll be moving our server to a newer dataroom within the same datacenter. It will require some downtime (in best case around two hours) for both game server and web. Unfortunately I still don’t know exact date and time - I’ll try to keep you informed.