L2 Shrine strongly condemns the aggression of the barbaric russian federation. 🇺🇦 Slava Ukraini! 🇺🇦

Kritika a návrhy na vylepšení webu


Recommended Posts

Rádi bychom od vás slyšeli názory a kritiku ohledně našeho webu:
  • Co byste zlepšili? A jak?
  • Jaké statistiky byste rádi měli na webu (např. top pvp, top pk)?
  • Co by udělalo stránky více přitažlivé?
  • Je něco, co vám na stránkách opravdu chybí?
  • Je něco, co se vám na stránkách opravdu nelíbí?

Díky za vaše návrhy!
Link to post
Share on other sites
štvete ma s tym že mate 2 dni do spustenia a nevidim žiadnu reklamu , už davno som EMCI pisal ze dajte na reklamu inac to tu bude mrtve . A nič . To je navjacsi pruser aky ste spravili a fakt ma štvete s tym . Vopred, nechajte si veci ako  "prečo ju nespraviš ty ked maš tak uvelku hubu a blablabla" (ano spamoval som ho aspon po FB ) pre seba , je to vaš server nie moj , ja som vam dal radu ktora by vam pritiahla hračov . Škoda , neodsudzujem vopred tento server , tešil som sa na nho ako male dieta ale tymto ste ma dosť sklamali . Som hrač ktory hra for fun a nepotrebuje komunitu 1000++ ludi , ale pri 10 ludoch sa ani ja nezabavim . Good luck, osobne s kamošom určite dojdem ale ak je moja "predpoveď" pravdiva , tak aj čoskoro odijdem . To je asi jedina kritika odomna . Inač server super , na nastavenie atd nemam jedinu pripomienku .
Link to post
Share on other sites
Ahoj, spouštíme to až za měsíc, 1. října, ne 1. září :)
Nad reklamou pořád uvažujem, máš nějaký nápad, kde by to bylo dobré? Přes adwords nikoho neseženem, s facebook reklamou jsem taky trošku skeptická, potřebovala bych nějakýho šikovnýho markeťáka co by nám s tím poradil...
Link to post
Share on other sites
 Quote

štvete ma s tym že mate 2 dni do spustenia a nevidim žiadnu reklamu , už davno som EMCI pisal ze dajte na reklamu inac to tu bude mrtve . A nič . To je navjacsi pruser aky ste spravili a fakt ma štvete s tym . Vopred, nechajte si veci ako  "prečo ju nespraviš ty ked maš tak uvelku hubu a blablabla" (ano spamoval som ho aspon po FB ) pre seba , je to vaš server nie moj , ja som vam dal radu ktora by vam pritiahla hračov . Škoda , neodsudzujem vopred tento server , tešil som sa na nho ako male dieta ale tymto ste ma dosť sklamali . Som hrač ktory hra for fun a nepotrebuje komunitu 1000++ ludi , ale pri 10 ludoch sa ani ja nezabavim . Good luck, osobne s kamošom určite dojdem ale ak je moja "predpoveď" pravdiva , tak aj čoskoro odijdem . To je asi jedina kritika odomna . Inač server super , na nastavenie atd nemam jedinu pripomienku .

Ahoj,

diky za nazor. Urcite ti nebudeme psat veci typu "prečo ju nespraviš ty ked maš tak uvelku hubu a blablabla". Vime o tom, ze musime udelat kvalitni reklamu, momentalne nechavame delat logo pro web, a o vikendu budem probirat veci ohledne reklamy. Mam nejake navrhy, ktere bych chtel aplikovat, ale urcite si i radi vyslechneme rady a nazory od ostatnich.

Reklama je nakladna vec a vse financujeme sami, chceme si dobre rozmyslet, jak ty penize investujeme.
Link to post
Share on other sites
az o mesiac? tak to sa ospravedlnujem, bol som v tom ze zajtra uz . Moja chyba , odpusťte :/ Potom je to ok , ano financie chapem ale da sa aj bez toho, Urcite by som to dal na voteweby nech aspon par hlasov sa tam nazbiera . Na cz/sk stranky poprosit ci by niekto nezdielal (l2servers atd) tam sa tiez kopec ludi najde , PMfun ma forum a odsek na nove servery atd atd .
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Možná by na webu/fóru neuškodila nějaká kapitolka o hlasování  pro server a systému odměn.
Postřehl jsem sice, že něco takového tu je, ale jak to funguje se mi dohledat nepodařilo.
Myslím,  že kdyby to bylo více na očích motivovalo by to k hlasování více.
Link to post
Share on other sites

Doporucuju ten setup zpresnit.... 

Spoil - zveda se sance nebo jen mnozstvi? (idealne na recepty sance na material sanci nechat a vynasobit mnozstvi.

To stejny u RB dropu

World RB jako AQ Baium a takovi... jak to maji se sperky? Kolik jich dropne s jakou sanci.

World rb respawn chybi....

Je opravdu vyhoda zvysit zkrz hlasovani XP na 5x kdyz adena zustavaji? Ja jsem presvedcen ze do lvl 60 ne.

Stejny problem je u tech questu...  Nejpalcivejsi otazka je jak budou padat breedy? jestli po jedne a jeste ne se 100% sanci tak to potes koste...

Dalsi otazka je jak zacne server bude pristup k registraci do kata?

Kdy bude aukce CH kdy bude prvni Castle siege.... Plno je takovych zpresnujicich otazek.

Proste to nejak sjednotit. Mozna to nekde na foru je ale jde to napsat prehledne.

Link to post
Share on other sites

Ahoj,

Spoil (i drop) - máme vlastní algoritmus, který se stará o to, aby se obojí (šance i množství) zvedlo "akorát", aby to co nejvíc sedělo k 2.5x - u vzácných dropů (a spoilů) je to prakticky přesně. Víc se dá vyčíst z tohohle. Možná ten algoritmus někdy popíšu, ale ladili jsme to asi týden, aby to fungovalo tak, že v průměru nadropuješ 2.5x tolik všeho jako na retailu.

Epic drop se nenásobí, je retail. Totéž se týká Ancient Tome of Demon na Hellboundu.

Respawn je všude retail.

XP 5x bude fajn na vyšších levelech a na expení bufferů - ale záleží, když exp nechceš, můžeš .expoff.

Breedy? Stydím se, ale nějak nevím, co máš na mysli...

Vše bude načasované podle retailu (server si to v základu po wipe časuje sám), udělám si asi simulaci, abych to mohla rozepsat...

Klidně piš další otázky, to načasování ještě sepíšeme. Musím požádat @Jorn aby to naházel na web :)

 

Link to post
Share on other sites

https://www.l2vanir.com/guides/seductive-whispers-quest
snad nebude vadit odkaz. Je to asi nejlepsi farmici quest na adeny. 

Hral jsem na ruznych serverech kde to meli ruzne nastavene. sance na drop je tusim 85% a pada jeden (nutno overit)

Na serverech to bylo od toho ze to padalo se 100% a pocet byl stejny jako rate az po to ze padalo se 100% 1 kus coz je na prd.

  1. One winning round: Adena200,000 adena.
  2. Two winning rounds: Adena400,000 adena.
  3. Three winning rounds: Adena550,000 adena and Scroll of Enchant Weapon (D-Grade)1 Enchant Weapon (D-Grade).
  4. Four winning rounds: Adena995,000 adena and Scroll of Enchant Weapon (C-Grade) 1 Enchant Weapon (C-Grade).
  5. Five winning rounds: Adena1,940,000 adena and Weapon B-Grade Recipe1 Weapon B-Grade Recipe.
  6. Six winning rounds: Adena3,375,000 adena and B-Grade Weapon Key mat1 B-Grade Weapon Key mat.
  7. Seven winning rounds: Adena6,420,000 adenaScroll of Enchant Weapon (B-Grade) 2 Enchant Weapon (B-Grade) and Scroll of Enchant Armor (B-Grade) 2 Enchant Armor (B-Grade).
  8. Eight winning rounds: Adena 11,920,000 adenaScroll of Enchant Weapon (A-Grade) 1 Enchant Weapon (A-Grade) and Scroll of Enchant Armor (A-Grade)2 Enchant Armor (A-Grade).

Ono je to hra "pana nebo orel" takze na kazdy stage je 50% failnuti takze Tohle je ze serveru 10X adena 

1. 50%

2.25%

3.12,5%

4.6,25%

5.3.125%

6.1,5625%

7. sakra malo

8. Pekelne malo

Co mam tak overeno tak z tisice tech QI (20 pokusu na hru) Se stestim jde vytahnout 3 vyhry lvl 4 nebo jednu lvl 7.

 

 

Link to post
Share on other sites

Ohledne toho droprate tak ne ze byhc byl nejaky expert ale hadam ze algorytmus je tohle

 

dropRate = max(1, floor(0.5 + pow(npc->sd->level / 20.0, log((double) dropRate) / log((double) 4)) * dropRate))

 

takze se zveda jen chance na drop. To co diky rate "pretece" je ignorovano?

takze kdyz ma treba kost sanci 90% tak padnegarantovane jedna, misto toho aby padla 90%*2,5 = 225% tj 2 garantovany +1 se 25%sanci

nebo jeste lepe  90%*2,5/100  = 22,5  

ted pridame bulharskou konstantu 22,5 * 120% = 270%

a sance na drop by byla 80% a mnozstvi 270%... tak nejak aby to nepadalo garantovane.

 

jinak ten algorytmnus moc nepobiram ale urcite to neni na tvrdo 2,5. Pocita se tam predpokladam s levelovym rozdilem. Kazdopadne bych byl velice rad kdyby ten algorytmus byl nejak srozumitelne popsan. Posilat zdrojove kody je prasarna a to jsem nedelal ani v minecraftu detem, kdyz jsme se jich chtel zbavit.

 

Jsem jen hloupej kluk z vesnice tak dekuji za odpoved...

Link to post
Share on other sites

Ahoj, je to ještě o dost složitější, nikde se nic neignoruje a je to udělané tak, že ve výsledku je (šance x průměrnéMnožství) cca 2.5x vyšší než (retailŠance x retailPrůměrnéMnožství),  cca píšu z toho důvodu, že u méně vzácných dropů (to co má typicky nad 20 %) to bude mezi cca 2.35x a 2.65x, u vzácnějších je to téměř přesně 2.5x.

Pokud by ses v tom chtěl popitvat, tady jsou vypsané drop/spoil šance jednotlivých mobů, první sloupeček je ID moba, druhý sloupeček je typ dropu (144 = spoil, 250 = herby, zbytek je drop), třetí sloupeček je ID itemu, čtvrtý a pátý jsou minimální a maximální počet a poslední je šance.

Dělali jsme i nějaké simulace a opravdu to vychází téměř přesně :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Rád bych viděl třeba statistiku typu:

- počet aden dohromady na celém serveru

- počet A/S/S80 grade zbraní/doplňků na celém serveru

- počet aden nejbohatšího hráče (nepotřebuji vědět nick, jen něco ve stylu "Richest person adena count"

 

nejde mi o žadné konkrétní nicky nebo podobné věci (všechno anonymizovane), spíš to může být zajímavá statistika :) třeba i pro nově příchozí

 

Edited by Yooyoo
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ahoj. Kedže sa tu spomína reklama, tak ja som Vás objavil na http://top-server.cz, avšak len náhodou som vygoogli práve L2. Popis udrel do očí a zaujal, pretože dnes je to všade high exp, donate, gm shop, custom, bot, neaktívne GM a Vy ste presný opak. Myslím, že toto je presne to čo tu po tie roky úpadku každému chýbalo.

Ale hlavne reagujem vo vlákne na otázku 

  • Je něco, co se vám na stránkách opravdu nelíbí?

Ano je. Som tu len pár hodín, ale čo mi ako prvé udrelo do očí a porád udiera je to, že Announcements spolu s  jeho obsahom hned pod záložkami, nemožno schovať a nechať schované. Príde mi, že vždy keď prepnem na iné vlákno, som nútený chtiac-nechtiac registrovať tieto oznámenia. 

Inak máte pekný web, priehladný.

 

Link to post
Share on other sites

Ahoj, myslíš asi tenhle blok:

Announcements

  • Jorn
  • Jorn
  • Jorn

    Vote and get Premium   10/04/16

    Rewards for voting: Increased EXP/SP rate to 5x (instead of 4x). Access to all Solo Kamalokas through Pathfinder worker. Premium lasts for 12 hours - then it's possible to vote to get it again. YOU MUST VOTE THROUGH BANNERS IN LAUNCHER OR ON OUR WEBSITE TO GET THE REWARD If...

Je to tam schválně, protože spousta hráčů měla problém tyhle informace najít, jinak uznávám, že to tam docela ruší, když už máš klienta a víš jak votovat. @Jorn, šlo by tam dát nějaké tlačítko na schování?

Jinak sama doporučuju používat tenhle pohled Unread Content - odkaz je vpravo nahoře

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.