L2 Shrine strongly condemns the aggression of the barbaric russian federation. 🇺🇦 Slava Ukraini! 🇺🇦

spoil Alpine Cougar


Recommended Posts

Ahoj,

 

psal jsem o tomhle už dřív pmko, ale tehdá se to nějak zametlo pod stůl. Alpine Cougar x4 HP mage krmený golden spicem je prostě zvláštní. Prvně jsme jich zabili odhadem okolo tisícovky, bez spoilu receptu na nm helmu (šance hlášená přímo ve hře je zhruba půl procenta). Oukej, to může být prostě neštěstí. 

Dnes zabitých dalších 41, všichni spoilnutí, sweepem vytaženy 2 mold hardenery (šance 20%).

Můžu poprosit o kontrolu? 

Link to post
Share on other sites

Ahoj, všech těch cca 1000 byl ten správný druh moba? To byste jich museli zabít celkem alespoň tak 5 000 - těch druhů je víc.

Zkontrolovat to můžeš sám v drop/spoilu tady na fóru - je to brané (stejně jako ten ve hře) přímo z paměti startujícího serveru - nikde to nemůže být lépe.

Link to post
Share on other sites

určitě to byl správný mob, tyhle x4 HP se spawnujou jen dva - jeden spoilí recept na NM helmu, druhý tallum glaive recept

jestli je opravdu všechno správně, tak jsem asi v minulých životech byl Hitler, Vlad Napichovač i Čingischán, jinak si tu smůlu vyložit nedokážu

Link to post
Share on other sites

Zatím jsem to zkoušela jenom krátce a moldy i keye co se z toho moba spoilují mi padaly plus mínus tak, jak měly (na ten recept bych musela mít velkou kliku).

Až se k tomu dostanu, tak to zase trošku rozpitvám a zdebuguju, ať vidím, jak to ten l2server přesně počítá, ale zatím to fakt všechno vypadá OK...

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Tak jsem si to odkrokovala v debuggeru a spoil funguje následovně:

  • při použití skillu se nějakým způsobem (ten rozebírat nechci, záleží na levelu hráče, skillu a moba a náhodného losování) spočítá, zda se spoil povede nebo ne (což je poznat ve hře podle hlášky, kterou to napíše/nenapíše)
  • pokud se povede a objeví se systemová hláška "Spoil condition activated", projdou se jednotlivé itemy, co se dají vyspoilit:
  • pro každý item se:
    • zalosuje náhodně číslo od 0 do 100 (ne jen celá čísla, ale všechna tzv. 64bit floating point čísla, která se do tohoto rozmezí vejdou)
    • pokud je toto číslo vyšší, než šance na spoil, tak se pokračuje dalším itemem
    • pokud je rovno nebo nižší, tak už je jasné, že item jde do spoilu
    • pokud jde item do spoilu, už se jen zalosuje (opět úplně jednoduše) množství
  • takhle se projdou všechny itemy a při prvním sweeperu se vytáhnou

Funguje to opravdu tak jak má, ty šance, co jsem viděla, že to s nimi porovnává jsou opravdu identické, jako ukazuje klient v drop/spoilu. Celé jsem to zkoušela přímo na tom konkrétním Alpen Cougarovi a když jsem si v průběhu toho cyklu ty šance hodila na 100 %, dostala jsem pak všechny tři itemy.

Závěr: Funguje to tak, jak má.

Link to post
Share on other sites
  • Emca locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.