L2 Shrine strongly condemns the aggression of the barbaric russian federation. 🇺🇦 Slava Ukraini! 🇺🇦

Aggro a low lvl / pet v partě


Recommended Posts

Dnes jsme zaznamenali, že pokud je v partě lowlevel postava a nebo i pet, tak nějak zlobí aggro a mobové se podivně trhají právě na ty lowlevely.

Vypadá to asi takto:
- zahájím boj aggrem na potvoru
- potvora se na mě rozeběhne, ale ještě než přiběhne tak změní směr a zaútočí na jiný cíl (obvykle nějaký lowlevel hráč/pet)
- tento cíl do boje nijak nezasáhl, nic nedělal, sedí někde stranou atd...

Pokud se nějakým zázrakem poštěstí, že se potvora neurve hned v začátku není ještě vyhráno. Dost často se totiž urve v průběhu boje.

Při sólování (jen s vlkem) to ještě jde, potvory se urvou jen občas, ale čím více je lowlevel cílů v partě tím více se situace zhoršuje. Pokud mám v partě jen postavy na podobném levelu, k žádnému trhání nedochází.

Konktrétní testované sestavy:
- paladin[ 51] + SwS [48], (žádný problém, ani jeden urvaný mob)
- paladin [51] + vlk [36], (jde to, ale občas to vlk schytá)
- paladin [51] + SwS[48] + 2x vlk [cca 36] + SO[30],  (vlci a orákl téměř nonstop mrtvý, kolikrát šli k zemi i hned po resu)

 

Dříve jsem tenhle problém neměl, začalo to až ve čtvrtek večer (možná od doby, kdy rozdíl mezi mnou a vlkem narostl na 15lvl - ale to potvdit nemůžu).
Z debaty na clanchatu vyplynulo, že se s tímhle problémem setkávají i další.
 


 

Link to post
Share on other sites

Kdyby to dělal neagresivní, tak by to bylo divné. Agro mob je jasný - ty ho táhneš, dáš mu aggro a on má třeba 1000 bodů aggra na tebe.

Pak doběhneš k low charům, ty se tím pádem dostanou do aggro range a každý tím dá aggro třeba za 300, protože je low. V tu chvíli už je tolik validních targetů s aggrem, že stačí aby to zalosovalo trošku nešťastně a šup, mob jde do sedících charů.

 

Link to post
Share on other sites
  • Emca locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.